کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی در اصفهان

اخذ کارت بازرگانی در اصفهان به شیوه های مختلفی قابل دریافت می باشد. این روزها حتی می توانید امور مرتبط با اخذ کارت بازرگانی را بر عهده شرکت ها معتبر بسپارید.

خیلی از شرکت ها فعالیت شان محدود به خرید و فروش داخلی کالا و محصولات نمی شود. برای اینکه بتوانند در حوزه صادرات و واردات هم فعالیت داشته باشند، باید اموری انجام داده و مجوزی را از طرف دولت دریافت نمایند.
این مجوز همان کارت بازرگانی بوده که قرار است در این بخش مفصلاً راجع به آن صحبت کرده و جزئیات اخذ آن را بیان نماییم. پس اگر ثبت شرکت خود را انجام  داده اید و نیاز به فعالیت هایی همچون صادرات و واردات را در خود حس کردید، اقدام به دریافت کارت بازرگانی کنید. در زیر، کامل و جامع راجع به مراحل دریافت کارت بازرگانی صحبت خواهیم کرد.

کارت بازرگانی چیست؟

در بخش ابتدایی متن، کوتاه و مختصر کارت بازرگانی را معرفی کردیم. اما اگر بخواهیم مفصل به توضیحات آن بپردازیم باید بگوییم که تنها در برخی از زمینه های شغلی گوناگون، صادرات و واردات محصولات و کالا امکان پذیر می باشد. اما اینکه هر فرد فعال در آن حوزه شغلی می تواند به صادرات و واردات مشغول باشد، تفکر اشتباهی است.
اگر فردی در حوزه کاری خاص خود بخواهد صدور و ورود کالا یا محصولاتی را انجام دهد، ابتدا باید از دولت اجازه دریافت کند و مجوزی را اخذ نماید. کارت بازرگانی در اصل حکم همان مجوز و اجازه دولت را داشته که فرد با داشتن آن می تواند تمامی امور صادرات و واردات را به بهترین شکل و بدون هیچ دردسری پیش بگیرد.
کاربردهایی که کارت بازرگانی دارد عبارت است از:

 • وارد کردن محصول از مناطق آزاد
 • صادرات تمامی محصولات مجاز بازرگانی
 • صادر کردن ویزای تجاری
 • صادر کردن گواهی مبدا
 • برقراری ارتباط با تاجرهای خارجی
 • داد و ستد اطلاعات تجاری در بازار جهانی
 • عضو شدن در اتاق بازرگانی
 • حضور پیدا کردن در نمایشگاه های بین المللی ایران و یا خارج از کشور
 • اقدام به صادرات و واردات محصول به صورت تجاری
 • اقدام به دریافت حق العمل کاری در گمرک
 • ثبت کردن سفارش های کمرگی
 • ترخیص کردن کالا و محصولات وارداتی

اگر می خواهید درباره کاربردهای بیشتر کارت بازرگانی اطلاعات کسب نمایید، بهتر است با مشاورین ما در تماس باشید.

کارت بازرگانی در اصفهان

مزایای اخذ کارت بازرگانی برای شرکت ها کدام است؟

خیلی ها فکر می کنند که اخذ کارت بازرگانی تنها برای انجام امور صادرات و واردات کالا ممکن شده است. در صورتیکه خیلی ها به خاطر مزایایی که کارت بازرگانی دارد، آن را دریافت می کنند. البته مزایای اخذ کارت بازرگانی برای شرکت ها و شخص های حقیقی تفاوت می کند که در زیر به معرفی برخی از این مزایا پرداخته ایم:
اگر شخصی که کارت بازرگانی دریافت کرده است شخصی حقیقی باشد، در بازار جهانی به عنوان تاجر شناخته شده و دارای ویزای مخصوص تجار می شود. این مسئله کمک می کند تا فرد بتواند به راحتی سفرهای خارجی انجام دهد.
فرد اخذ کننده کارت بازرگانی می تواند در اتاق بازرگانی عضویت به عمل آورد. اتاق بازرگانی، اتاقی است تشکیل شده از شخصیت های حقوقی که برای همکاری و هماهنگی میان بازرگان ها و افرادی که صاحب صنایع و معادن هستند، به وجود می آید و هر کسی قادر نیست عضو اتاق بازرگانی شود مگر اینکه دارای کارت بازرگانی باشد.
کسی که کارت بازرگانی دریافت می نماید، به راحتی می تواند برند خود را در بازار به ثبت رسانیده و علائم تجاری لاتین در برند خود استفاده نماید.
البته فکر نکنید که اخذ کارت بازرگانی فقط دارای مزایا می باشد. بلکه دریافت آن معایبی هم دارد که مختصراً در زیر به آن ها اشاره می کنیم:
دریافت و اخذ کارت بازرگانی، فرد را مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده فعالیت های تجاری می کند.
ممکن است خیلی ها کارت بازرگانی دریافت کرده و آن را به فروش گذاشته یا اجاره دهند. این کار تبعات حقوقی و مالی بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت. کارت بازرگانی تنها مناسب کسانی است که شغل اصلی شان صادرات و واردات کالا بوده و به دفعات اقدام به انجام آن می کنند. نه کسانیکه یک الی دو بار قصد استفاده از کارت بازرگانی را دارند.

هزینه اخذ کارت بازرگانی در اصفهان چقدر است؟

همانند خیلی دیگر از امور اداری مرتبط با ثبت شرکت ها، هزینه های صدور کارت بازرگانی هم هزینه مشخصی نیست و نمی توان قیمت دقیقی برای آن اعلام نمود. اما اگر به سامانه صنایع و معادن مراجعه نمایید، متوجه برخی از هزینه های ثابت خواهید شد. برخی از این هزینه های ثابت عبارتند از:

 1. حق صدور یا تمدید کارت
 2. هزینه باطل کردن تمبر برای تمدید کارت
 3. هزینه باطل کردن تمبر برای صدور کارت
 4. هزینه کارت های بازرگانی صدوری
 5. هزینه عضویت در اتاق بازرگانی

هزینه هایی که مرتبط با عضویت در اتاق بازرگانی است، به صورت یکساله تعیین می شود. البته جالب است بدانید که هزینه های عضویت در اتاق بازرگانی، رابطه مستقیمی با میزان سرمایه اولیه شخص حقیقی یا حقوقی دارد. مثلاً:

 • اگر سرمایه اولیه تا ۳۰ میلیون تومان بود، بایستی بابت عضویت در اتاق بازرگانی، هزینه ۲۵۰ هزار تومان پرداخت.
 • اگر سرمایه اولیه بین ۳۰ میلیون تا ۲۰۰ میلیون تومان بود، بابت عضویت در اتاق بازرگانی باید هزینه ۴۰ میلیون تومانی پرداخت کرد.
 • برای سرمایه های بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان، هزینه ۵۰ میلیون تومانی را باید صرف عضویت در اتاق بازرگانی کرد.

اگر انجام امور مربوط به اخذ کارت بازرگانی را به عهده مشاورین شرکت های معتبر مربوطه بسپارید و اطلاعات لازم را در اختیارشان قرار دهید، می توانید از هزینه دقیق اخذ کارت بازرگانی مطلع شوید.

البته خود به تنهایی هم می توانید زمان زیادی را به تحقیق و بررسی اختصاص داده و با در کنار هم قرار دادن جزء به جزء هزینه ها، متوجه هزینه نهایی شوید. اما اینکار دردسر های زیادی دارد. تنها در حالتی هزینه های دقیق در اختیار شما قرار می گیرد که از مشاورین خبره درخواست نمایید تا بدون آنکه زمان زیادی را صرف تحقیق و جستجو کنید، هزینه های نهایی را برآورد نمایید.

کارت بازرگانی در اصفهان

مراحل دریافت کارت بازرگانی در اصفهان

بی شک همه شما حتی اگر با کارت بازرگانی آشنا نبودید، با مطالب درج شده در قسمت های قبل، به اطلاعات کاملی دست یافته و حال پیرامون کارت بازرگانی آگاهی های زیادی دارید.
اما ممکن است با مراحل دریافت آن آشنایی نداشته باشید و برای اخذ آن دچار مشکل شوید. به منظور جلوگیری از بروز مشکل در پروسه اخذ کارت بازرگانی و انجام سریع امور، توصیه می کنیم که در ادامه همراه ما باشید. زیرا در بخش زیرین، مراحل دریافت کارت بازرگانی در اصفهان و دیگر شهرهای کشور را توضیح خواهیم داد. البته لازم به ذکر است که جهت دریافت کارت بازرگانی لازم است ابتدا در سامانه اتاق بازرگانی ثبت نام نمایید. بدین صورت که:

 • در بخش مشخصی از سایت، شناسه ملی و کلمه عبور را وارد می نمایید.
 • اطلاعات خود یا شرکت را به صورت دقیق و کامل وارد کنید.
 • عکس پرسنلی پشت زمینه سفید با حداکثر حجم ۳۰۰ کیلوبایت را در بخش مشخص بارگذاری نمایید.
 • اطلاعات تماس و نشانی دقیق را در بخش مربوطه بنویسید.
 • اطلاعاتی که مرتبط با هیئت مدیره شرکت هست را دقیق و کامل وارد بخش مربوطه نمایید.
 • فرم هایی که برای صدور کارت بازرگانی نیاز است را تکمیل و تایید کنید.
 • حداقل یک رشته و حداکثر سه رشته را برای فعالیت های واردات انتخاب نمایید.
 • تمامی مدارک مورد نیاز به منظور اخذ کارت بازرگانی را اسکن کرده و در سایت آپلود نمایید.
 • اطلاعاتی که مرتبط با فیش های پرداختی می باشد را در بخش مربوطه پر نمایید.
 • اطلاعات وارد شده را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاح کنید.
 • کلید تایید نهایی را بفشارید.

البته در صورتی می توانید این مراحل را پیش ببرید که شرایط لازم و کافی را داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

 1. داشتن حداقل سن ۲۳ سال
 2. داشتن حداقل سه سال سابقه فعالیت تجاری یا تولیدی
 3. داشتن ملک یا محل کسب استیجاری متناسب با رشته شغلی
 4. داشتن برگ پایان خدمت برای متقاضیان مرد
 5. داشتن حساب جاری بدون مشکل در یکی از بانک های داخل کشور
 6. عدم وجود رابطه استخدامی در سازمان های دولتی
 7. نداشتن محکومیت موثر کیفری
 8. اثبات عدم ورشکستگی

مدارکی که برای اخذ کارت بازرگانی لازم است، بسته به اینکه شخص حقیقی باشد یا حقوقی فرق می کند. به هر روی، ما در زیر، مدارکی که اشخاص حقیقی برای اخذ کارت بازرگانی نیاز داشته و مدارکی که اشخاص حقوقی نیاز دارند را بیان می کنیم.
مدارک مورد نیاز به شرح ذیل می باشد:

 • اصل اظهارنامه ثبت نام در دفاتر بازرگانی که به گواهی اداره ثبت شرکت ها رسیده است.
 • اخذ دفاتر قانونی ار اداره ثبت شرکتها
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه که بیش از ۶ ماه از آن نگذشته باشد.
 • فرم بازرگانی و عضویت چاپ شده در دو صفحه که به مهر و امضای متقاضی رسیده باشد.
 • اصل کارت ملی و کپی برابر اصل پشت و روی آن که در یک نسخه آماده شده است.
 • سه قطعه عکس شش در چهار جدید، تمام رخ و ساده ای که به تازگی گرفته شده باشد.
 • اصل و کپی مدارک تحصیلی معتبر که حداقل آن برابر با دیپلم می باشد.
 • اصل کارت پایان خدمت و کپی برابر اصل پشت و روی آن در یک نسخه چاپ شده.
 • اصل گواهی بانک که بدون مشکل بودن حساب جاری را نشان داده و آن را تایید می کند.
 • دسته چک مربوط به حساب جاری که برای اخذ کارت بازرگانی بایستی در دسترس باشد.
 • کد اقتصادی جدید که به تایید ارگان های دولتی رسیده است.

کارت بازرگانی در اصفهان

مزایای اخذ کارت بازرگانی در اصفهان

اخذ کارت بازرگانی چه برای شرکت ها و چه برای افراد حقیقی، مزایایی دارد که در یکی از بخش های قبلی پیرامون آن صحبت شد. اما در نظر داشته باشید که علاوه بر این مزایا، معایب و حواشی بسیاری هم باید متحمل شوید تا بتوانید از کارت بازرگانی استفاده نمایید.
جدای از این مباحث، این روزها اخذ کارت بازرگانی در اصفهان و یا هر شهر بزرگ دیگری به خاطر افزایش جمعیت، افزایش درجه سختی مراحل اخذ کارت بازرگانی، زیاد شدن حساسیت ها و …، سخت و طاقت فرسا شده و دیگر برای شخص حقیقی یا حقوقی به صرفه نیست که خود به صورت شخصی برای دریافت کارت بازرگانی اقدام نماید.
به همین خاطر، اکثراً انجام امور مرتبط با اخذ کارت بازرگانی به عهده کسانی قرار می گیرد که در این زمینه خبره بوده و فعالیت شغلی شان حول این محور می چرخد.
بله درست است. در شهرهای بزرگ و کوچک، شرکت ها و موسسه هایی راه اندازی شده اند که امور اینچنینی را با رعایت تمامی قوانین انجام داده، خدمات بعدی و قبلی ارائه داده و در مقابل، هزینه ای دریافت می کنند.
شاید شما بابت انجام امور خود هزینه ناچیزی پرداخت کنید، اما از آنجایی که هزینه های مربوط به رفت و آمد کاهش پیدا کرده و زمان ارزشمند شما ذخیره خواهد شد، مراجعه به شرکت ها و کمک گرفتن از افراد خبره بسیار مقرون به صرفه خواهد بود.
از مزایای اخذ کارت بازرگانی بدین شیوه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. صرفه جویی بسیار در هزینه ها
 2. کاهش بودجه مصرفی در پروسه اخذ کارت
 3. صرفه جویی زیاد در مصرف زمان ارزشمند
 4. و موارد بسیار دیگری از این قبیل.

خدمات اخذ کارت بازرگانی در شرکت ثبت عصر جدید

اگر شما هم برای انجام خدمات اخذ کارت بازرگانی به دنبال شرکتی خوب و معتبر هستید، ما به شما شرکت عصر جدید مهان پیشرو را معرفی می نماییم.
این شرکت در کنار کارهای اصلی از قبیل ثبت برند، ثبت شرکت، ثبت اختراع و …، به انجام کارهای ریزی همچون اخذ کارت بازرگانی، اخذ کد اقتصادی شرکت ها و … هم می پردازد.
برای بهره مندی از خدمات فوق العاده این شرکت، اول لازم است به سایت رسمی آن در فضای مجازی مراجعه کرده و امور و خدماتی که توسط آن انجام شدنی است را مورد بررسی قرار دهید.
نهایتاً از طریق راه های ارتباطی که توسط سایت رسمی در اختیار مراجعه کننده قرار گرفته است، با مشاورین تماس گرفته و با ارائه اطلاعات لازم و کافی، از آن ها درخواست کمک می کنید.
شما می توانید از مشاورین هزینه های نهایی را سوال کرده و بپرسید که انجام امور کاری شما چه مدت زمان طول می کشد. این شرکت یکی از معتبرترین شرکت هاست که تمامی سوالات شما را بدون کم و کاستی پاسخ می دهد.

نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا