اخذ ایزو

خانه » اخذ ایزو

اخذ ایزو

 ایزو
برای اخذ ایزو ابتدا به معرفی آن میپردازیم

ایزو یک سازمان غیردولتی بین المللی که متشکل از موسسه های استاندارد ۱۳۰ کشور دنیا می باشد که با دقت بر بسته بندی کالاهای خریداری شده ممکن است علامت آرم استاندارد یا ایزو را بر روی آن مشاهده کنید که به این ترتیب بیانگر نظام مدیریت زیست محیطی ایمنی و بهداشت بر روی کالا و یا خدمات می باشد.

مراحل اخذ گواهینامه ایزو

برای دریافت و اخذ ایزو باید مراحل زیر طی شود:

  1. ارسال درخواست جهت انجام ممیزی و صدور گواهینامه به نماینده ISO
  2. عقد قرارداد
  3. بازنگری مدارک سیستم توسط ممیز
  4. پیش ممیزی
  5. ممیزی نهایی
  6. تعیین تکلیف عدم انطباقها
  7. بررسی و تصویب پرونده
  8. صدور گواهینامه
  9. ممیزی های مراقبتی

برخی از معروفترین استانداردهای سری ISO:

ISO 9001:2015

مدیریت کیفیت

دامنه کاربرد: عمومی؛ تمامی صنایع اعم از خودرو سازی غذایی، پزشکی، نفت گاز و پتروشیمی، حمل و نقل اعم از ریلی و دریایی هوایی و جاده ای، تمامی تولیدی ها، شرکت های مشاور و مهندسی، شرکت های پیمانکاری، شرکت های و موسسه های خدماتی و تمامی اصناف و فروشگاههای ارائه دهنده محصول

مزیت اخذ ایزو: شما به مشتری اطمینان می دهید که در سیستم کاری خود به اصول مدیریت کیفیت پایبند هستید، و تمامی واحد های کاری در سازمان شما طبق ظوابط و قوانین بین المللی استاندارد به اصول کیفیت معتقد و ملزم به اجرای آن هستند.

ISO 10002

استاندارد شکایات مشتریان

دامنه کاربرد:مثل استاندارد ISO 9001 ( عمومی)

مزیت اخذ ایزو: این استاندارد به مسئله شکایات مشتریان اهمیت می دهد و در بازه های زمانی برنامه ریزی شده مشتریان خود را آنالیز می کند. این استاندارد به اثبات می رساند که با مشتریان ناراضی خود در ارتباط بوده و تمام سعی خود را برای راضی نگاه داشتن آن ها می کنید.

ISO 10004

استاندارد رضایت مندی مشتری

دامنه کاربرد:مثل استاندارد ISO 9001 (عمومی)

مزیت اخذ ایزو:توجه به مشتریان از مهم ترین مسائلی است که در سازمان شما دارای اهمیت است. اخذ این استاندارد به شما کمک می کند که به مشتریان خود این اطمینان را می دهید که شما به اصول رضایت مندی طبق ظوابط بین المللی استاندارد پایبند هستید.
و به توصیف این موارد می پردازد: چطور اندازه‌گیری می‌شود؟ رضایت مشتری یعنی چه؟ چطور این رضایت تامین می‌شود؟

ISO 13485

استاندارد صنایع تجهیزات پزشکی

دامنه کاربرد:تمامی تولید کنندگان صنایع و تجهیزات پزشکی

مزیت اخذ ایزو:تمامی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی که در کلاس های خطر اداره کل تجهیزات پزشکی IMED قرار می گیرند ملزم به اخذ استاندارد مربوطه می باشند. شرکت ما به عنوان یکی از شرکت های مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو همراه ما تا زمان اخذ نهایی این استاندارد می باشد.

ISO 14001

مدیریت محیط زیست

دامنه کاربرد:مثل استاندارد ISO 9001 (عمومی)

مزیت اخذ ایزو:شما با اخذ این استاندارد به مشتری و جامعه محیط زیست این اطمبینان را می دهید که به اصول بین المللی استاندارد محیط زیست پایبند بود و هر کاری که سبب به خطر افتادن محیط زیست توسط شما می شود را شناسایی و از بروز آن جلوگیری می کنید. شما اثبات می کنید که حامی محیط زیست می باشید.

ISO/TS 16949

استاندارد کیفیت صنایع خودروسازی

دامنه کاربرد:صنایع خودرو سازی اعم تولید کننده قطعات و خودرو

مزیت اخذ ایزو:تمامی تولید کنندگان قطعات خودروسازی طبق قوانین ملزم به اخذ استاندارد مربوطه می باشند و در صورت عدم اخذ آن شرکت های خودروسازی حاضر به خرید قطعه از آنها نمی باشند و سهم عمده ای از بازار خود را از دست می دهند.

ISO 22000 , HACCP

استاندارد های صنایع غذایی

دامنه کاربرد:تولیدی های صنایع غذایی، قنادی ها، کترینگ ها و آشپزخانه های خانگی و صنعتی، واحد های بسته بندی صنایع غذایی و …

مزیت اخذ ایزو:واحد شما با اخذ این گواهی نامه اثبات می کند که به اصول بین المللی استانداردهای صنایع غذایی پایبند می باشد و هر گونه عاملی که امکان دارد چرخه تولید را مورد خطر قرار دهد شناسایی نموده و از بین برده و راه حل هایی جهت عدم امکان بروز آنها را تعریف کرده است.

اخذ این استانداردها نشان میدهد که تمامی اصول تخصصی ایمنی  مواد غذایی را رعایت می نمایید و
به کیفیت محصولات خود اهمیت می دهید.
موسسه حقوقی عصر جدید مهان پیشرو در تمامی امور ثبتی از جمله اخد ایزو در تمامی نقاط ایران با مجرب ترین کارشناسان در خدمت شماست.

آدرس موسسه عصر جدید: تهران فلکه دوم صادقیه ابتدای اشرفی اصفهانی خیابان مرودشت پلاک ۸ طبقه ۵ واحد ۱۵

همین حالا تماس بگیرید

“مشـاوره و استـعلام رایـگان”

۰۲۱۴۴۲۹۵۴۳۵

۰۲۱۴۴۲۹۵۴۳۶

مطالب مرتبط:

راهنمایی اموزش و شرایط ثبت شرکت

ما قصد داریم در این مقاله راهنمایی اموزش و شرایط ثبت شرکت را به طور کامل توضیح دهیم .

ثبت شرکت فوری با کمترین هزینه

ثبت شرکت فوری با کمترین هزینه در ثبت عصر جدید تجربه کنید . بسیاری از این افراد نمی دانند

۱۳۹۸/۸/۱۲ ۱۰:۰۵:۲۶
برو به بالا