کد اقتصادی

بهترین روش اخذ کد اقتصادی در سال ۱۴۰۰

کد اقتصادی در سال ۱۴۰۰ را می توانید با ارائه ی مدارک مورد درخواست به شرکت های ثبتی معتبر، بر اساس اصول و قوانینی که وجود دارد و انجام مراحل قانونی آن دریافت نمایید.

اگر شما جزو افرادی هستید که دارای شرکتی می باشید لازم است تا درباره ی تمامی شرایط شرکت ها باخبر باشید و اطلاعات لازمی در این زمینه داشته باشید.
لازم است بدانید که هر شرکتی نیاز به یک کد اقتصادی دارد و این کد را می توان گفت برای این قرار داده اند تا میزان عملکرد و یک شرکت را در قراردادها و فاکتورهایی که ارائه می دهد، مشخص کنند.
نکته ای که بسیار باید به آن توجه کرد این است که دریافت این کد برای تمامی شرکت هایی که مورد ثبت قرار گرفته اند، اجباری می باشد.

چرا باید کد اقتصادی اخذ نمود؟

شاید برای شما هم این سوالپیش بیاید که چرا باید کد اقتصادی را دریافت نماییم تا خودمان را مجبور به پرداخت مالیات نماییم، می توانیم این کد را نگیریم و راحت به کارمان بپردازیم و مالیاتی هم پرداخت نکنیم.
لازم است بدانید داشتن کد اقتصادی فقط جهت مالیات نیست و می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد که نداشتن آن سبب می گردد از دسترسی به این مزایای که گاهی می تواند تغییری اساسی در روند کاری شما ایجاد کند، تاثیر مستقیمی بگذارد.
اخذ کد اقتصادی برای شرکت هایی که می خواهند بسیار پیشرفت نمایند و کارهای بزرگ و دولتی را دریافت کنند، مهم است.
لازم به ذکر است در این میان دلایلی را بیان کنیم تا شما پی به مهم بودن دریافت کد اقتصادی ببرید و بدانید چقدر می تواند در پیشرفت کاری شما تاثیرگذار باشد.
زمانی که شما شرکتی را ثبت می نمایید، امکان دارد سعی در بستن قراردادهایی با شرکت های کوچک و بزرگ داشته باشید که می توانند بسیار پر منفعت برایتان باشند.
امکان دارد در این حین با درخواست کد اقتصادی از سوی این شرکت ها و سازمان ها مواجه شوید و جالب است بدانید اگر تحت شرایطی نتوانید این کد را ارائه بدهید و یا اگر نخواهید آن را اعلام کنید، مسلما قراردادی پر سود را از دست خواهید داد.
در حال حاضر که شرایط بازار به این شکل است نداشتن کد اقتصادی سبب می شود که رقبای شما پیشقدم شده و کار را از شما بگیرند.
بنابراین در این بازار که کاملا رقابتی می باشد، تمامی سعی خود را بکنید که فرصت های خوب زندگیتان را نسوزانید.
یکی از مهم ترین مواردی که در آن می توانید خودتان را به خوبی بالا بکشید و معرفی کنید این است که بتوانید در مناقصات و مزایدات که کاملا میدان رقابت هستند حضور داشته باشید.
برای این که بتوانید در این مناقصه ها و مزایده های پر سود شرکت کنید لازم است تا شرکت از گرید و رتبه ی خوبی برخوردار باشد.
یعنی تنها در صورتی مجاز به شرکت در این موارد هستید که از گرید خوبی برخوردار باشید و داشتن آن تنها در صورت دارا بودن کد اقتصادی میسر است.
بنابراین برای این که بتوانید برای شرکت خود درخواست رتبه بندی و گرید مناسب بدهید لازم است تا ابتدا کد اقتصادی شرکتتان را دریافت کنید.
در شرکت های مختلفی که کار اصلی آن ها تجارت می باشد، برخی از تجار برای کسب سود و درآمد بالاتر نیاز دارند که امر صادرات و واردات را انجام بدهند.
برای انجام این کارها نیازمند دریافت کارت بازرگانی می باشند و جالب است بدانید که برای دریافت کارت بازرگانی هم از قبل باید برای دریافت کد اقتصادی اقدامات لازم را انجام داده باشند و دارای کد اقتصادی باشند.
مهم ترین دلیل اخذ کد اقتصادی در سال ۱۴۰۰ را می توانیم در دوری از مشکلات مالیاتی و گرفتاری های مربوط به آن خلاصه کنیم.
بر اساس قوانین مالیاتی، هر فرد تاجر و یا شرکت، موسسه و یا سازمانی که در کشورمان در حال فعالیت است، موظف می باشد تا تمامی موارد مالیاتی خودش را بر اساس قانون و در زمان های مشخصی که برای آن تعیین شده است، انجام دهد.
در این صورت علاوه بر این که دچار مسائل مالیاتی نمی شود، حتی می تواند از معافیت های مالیاتی هم در شرایط خاص برخوردار گردد.
برای ارسال اظهارنامه های مالیاتی اشخاص حقیقی تا پایان خرداد ماه سال بعدش و اشخاص حقوقی نیز تا پایان تیرماه سال بعد نیز زمان دارد تا آن را تکمیل و ارسال نماید.
اما نکته ای که باید به آن بسیار توجه کرد این است که ارسال اظهارنامه های مالیاتی و انجام امور مربوط به آن، مستلزم این است که کد اقتصادی را دارا باشید.
اگر کد اقتصادی را دریافت نکرده باشید نمی توانید از شرایط معافیت های مالیاتی استفاده نمایید و حتی گاهی موجب می شود که مالیاتی که باید پرداخت نمایید به صورت علی الراس مورد محاسبه قرار بگیرد که موجب می شود مقداری بالاتر از مالیاتی که باید پرداخت می کردید، پرداخت نمایید.
برای افتتاح انواع حساب های بانکی برای شرکت خودتان نیاز دارید به بانک مورد نظرتان کد اقتصادی شرکت را تحویل بدهید تا بر اساس آن کارهای مربوط به افتتاححساب بر اساس قوانین و اصول اصلی انجام گیرد.
بنابراین به طور اختصاری هم به بیان دلایل اخذ کد اقتصادی می پردازیم تا راحت تر موضوع را درک نمایید:

 • جهت اخذ کارت بازرگانی
 • جهت شرکت در مزایده ها و مناقصات
 • صدور انواع فاکتورها
 • جهت افتتاح حساب های بانکی
 • جهت اخذ قرارداد با شرکت های دولتی

کد اقتصادی در سال 99

برای گرفتن کد اقتصادی چه باید کرد؟

همان طور که می دانید برای انجام هر کار اداری و یا دریافت هر مورد خاصی نیاز است تا مراحلی را طی نمایید تا بر اساس آن شرایط اصلی شما و مجموعه ای که دارید و مشخصات و ویژگی های شما مورد بررسی قرار بگیرد.
این بررسی ها سبب می گردند تا بر اساس آن ها تشخیص لازم داده شود تا شما لایق دریافت آن چیزی که برایش اقدام کرده اید هستید یا خیر.
بنابراین برای دریافت کد اقتصادی نیز باید مراحلی را طی کنید تا بتوانید آن را به دست آورید.
این مراحل را می توانیم به این صورت بیان نماییم.
قبل از این که اقدامی جهت دریافت کد اقتصادی داشته باشید باید یک سری مدارک را تهیه نمایید و آن ها را به سازمان مربوطه تحویل دهید.
این مدارک عبارت هستند از:

کپی برابر اصل شده ی شناسنامه و کارت ملی تمامی شرکا و افرادی که به نوعی سهامدار شرکت تلقی می شوند.

در این شرکت ها افرادی هستند که دارای حق امضا می باشند و باید از آن ها گواهی امضا دریافت گردد که خطاب به اداره مالیات باشد.

لازم است تا مودیان حقوقی یک نسخه ی تکمیل شده از دفترچه ی تقاضای اخذ کد اقتصادی را ارائه بدهند.

محل شرکت مورد نظر اگر اجاره ای می باشد باید در ابتدا در اجاره نامه مستاجر را شرکت ذکر کرده باشند و در نهایت کپی برابر اصل شده ی اجاره نامه را که کد رهگیری مشخص به همراه هولوگرام دارد را ارائه داد.

باید از کلیه ی مدارک ثبتی شرکت از جمله اساسنامه، شرکتنامه، تقاضانامه، صورتجلسه ی مجمع عمومی موسسین شرکت، صورتجلسه ی هیئت مدیره ی شرکت، روزنامه ی رسمی ثبت شرکت و همچنین روزنامه ی رسمی ثبت تغییرات شرکت را کپی تهیه کرده و آن را برابر اصل نموده و به مرجع مذکور تحویل بدهند.

مدارکی که در بالا به آن ها اشاره کردیم حتما باید آماده شوند و سپس مشغول طی کردن مراحل دریافت کد اقتصادی شد.

این مراحل را می توانیم به این صورت بیان کنیم که:

 • تکمیل مدارک مورد نیاز و اعلام شده از طرف سازمان امور مالیاتی برای اخذ کد اقتصادی در سال ۱۴۰۰
 • مراجعه به اداره ی مالیات
 • بررسی تمامی مدارک دریافت شده و ارسال آن ها به اداره ی مستغلات
 • در این مرحله کارشناس اداره مالیات جهت راستی آزمایی مدارک شما به شما نوبتی جهت بازدید ارائه می دهد.
 • اداره ی مستغلات پاسخی به قسمت تشکیل پرونده ارسال می نماید
 • طی شدن مراحل پایانی و تخصیص کد اقتصادی به شرکت درخواست دهنده

مراحل فوق برای تمامی شرکت ها به یک شکل و بر اساس قوانین انجام می گیرد و طبق پاسخ هر مرحله، پرونده به مرحله ی بعد ارسال می شود و یا این که در همان مرحله متوقف می گردد.

کد اقتصادی چند رقمی بوده و هزینه آن چقدر است؟

هر کدی که برای امورات اداری در نظر گرفته می شود یک تعداد اعداد مشخص دارد که بر اساس آن اعلام می کنند که فرد و یا شرکت دارای چه شرایط می باشد.
کد اقتصادی هم که دریافت آن برای تمامی شرکت های ثبت شده اجباری می باشد دارای ۱۲ رقم است و برای تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که به تولید کالا و یا ارائه ی خدماتی مشغول هستند، تعلق می گیرد.
از این کد جهت شناسایی شرکت مورد نظر در واحد های مالیاتی استفاده می شود.
شایان ذکر است که بر اساس قانون های مالیاتی موجود در کشور، باید بدانید که تمامی شرکت های ثبت شده در کشورمان ملزم به دریافت این کد هستند و هیچ گونه عذری پذیرفته نمی شود.
از آن جایی که دریافت این کد اجباری است، دولت هم این مورد را به آن اضافه نموده است تا فشاری به افراد و شرکت ها وارد نشود و آن مورد این است که: دریافت این کد رایگان می باشد و هیچ گونه هزینه ای برای دریافت کننده در بر ندارد.
در واقع پروسه ی دریافت کد اقتصادی و تمامی امور مالیاتی آن با توجه به اعلام سازمان امور مالیاتی کشور، کاملا رایگان می باشد.
در این میان باید اعلام نمود که هیچ شخص حقیقی و یا حقوقی نباید تحت هیچ شرایطی، جهت ثبت نام و دریافت کد اقتصادی از شما وجه خاصی را دریافت نماید.

کد اقتصادی در سال 99

بهترین شرکت برای دریافت کد اقتصادی در سال ۱۴۰۰

همان طور که متوجه هستید شرکت های زیادی در زمینه های مختلف با عناوین گوناگون و همچنین در انواع و اقسام متفاوتی در حال فعالیت می باشند و هرکدام نیازهای بخشی از جامعه را رفع می کنند.
حال موضوع و سوالی که در این میان مطرح گردیده است که چه نوع شرکتی برای دریافت کد اقتصادی بهتر است؟
همانند ثبت شرکت ها که می دانید ثبت برخی از آن ها راحت تر است و حتی برخی بیشتر از سایر شرکت ها مورد ثبت قرار می گیرند، در زمینه ی مابقی شرایط شرکت ها هم این موارد وجود دارد.
هرکدام به نوعی در دریافت کد اقتصادی تاثیرگذار هستند.
شما با مشاوره گرفتن از شرکت ها ثبتی گوناگون می توانید این موضوع را حل نمایید و در این زمینه آگاه شوید که کدامیک جزو بهترین ها هستند.
شرکت های ثبتی زیادی هستند که می توانند شما را در دریافت کد اقتصادی یاری دهند و این شما هستید که باید با درایت تمام میان آن ها، شرکتی که رزومه ی کاری مناسب تری دارد و از همه نظر مورد تایید عده ی زیادی می باشد را انتخاب کرده و کار خود را به آن بسپارید.
اخد کد اقتصادی در سال ۱۴۰۰ می تواند کمی برای افرادی که شرکتی را ثبت نموده اند سخت تر باشد زیرا در شرایط موجود در جامعه و همچنین دنیا، باید تمام تلاششان را بکنند تا بتوانند کارهای مهم و پر سود را به دست آورند.

کد اقتصادی در سال 99

اخذ کد اقتصادی در سال ۱۴۰۰ در شرکت عصر جدید

موسسه عصر جدید یکی از شرکت های مهم و بزرگ در زمینه ی تمامی موارد ثبتی می باشد که می تواند شما را در لحظه لحظه ی کار یاری دهد.
این شرکت علاوه بر این که می تواند به شما مشاوره های لازم را ارائه دهد، این شرایط را دارد که کار شما را بر عهده بگیرد و آن را با بهترین شرایط در مسیر درست هدایت نماید تا نتیجه ی کار به بهترین شکل ممکن به شما تحویل داده شود.
کد اقتصادی در سال ۹۹ را می توانید با کمک و همکاری این شرکت ثبتی دریافت نمایید و فقط کافیست مدارک مورد نیاز به کارشناسان این مجموعه تحویل دهید تا آن ها بهترین راه را برای ادامه ی کار به شما اعلام کنند.
شرکت عصرجدید دارای پرسنلی کاملا مجرب و توانا در تمامی موارد ثبتی می باشد و به گونه ای عمل می کند که توانسته است رزومه ای بسیار قوی برای مجموعه ی خودش آماده نماید.

نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا