ثبت شرکت در ونک تهران چه مراحلی داشته است؟ آیا می دانید که برای ثبت شرکت نیاز به مشاوره هست یا نه؟ به نظر شما، شرایط ثبت شرکت در مناطق گوناگون تهران و یا در شهر های مختلف ایران متفاوت از یکدیگر است یا نه؟
هر کسی برای آغاز فعالیت خود، باید کار های ابتدایی مربوطه را انجام دهد که برای تاسیس شرکت و راه اندازی آن هم نیاز به انجام اموری از قبیل ثبت شرکت به صورت رسمی دارد. چیزی که لازم است درباره تاسیس شرکت و قوانین آن بدانید این است که در هیچ کجای ایران، مراحل ثبت شرکت با جای دیگر فرق نخواهد داشت و هر کس تمایل به راه اندازی شرکت خود داشته باشد، باید تمامی مراحل را تمام و کمال و با در نظر گرفتن قوانین مربوط به آن انجام دهید.
اگر برای اولین بار است که قصد تاسیس شرکت را دارید، لازم است بخش اول را که مرتبط با مراحل آن می باشد مطالعه نمایید.

ثبت شرکت در ونک

ثبت شرکت چه مراحلی دارد؟

ثبت شرکت در گذشته به شیوه خاصی انجام می شد و امروزه به شیوه دیگری. در زیر، مراحل ثبت شرکت به صورت مختصر و مفید نام برده شده تا افراد از پیچیدگی این روند کلی مطلع شوند:

 • نوع شرکت را مشخص می کنید.
 • شرکا و سهام داران را انتخاب می نمایید.
 • مقدار سرمایه و آورده سهام داران را تعیین می کنید.
 • موضوع فعالیت شرکت را معین می نمایید.
 • نام شرکت را با در نظر گرفتن شرایط موجود انتخاب می کنید.
 • وضعیت حق امضا شرکا و اعضای هیئت مدیره را معین می کنید.
 • مدارک شرکت را تهیه کرده و به امضای سهام داران می رسانید.
 • مدارک جمع آوری شده را به اداره ثبت شرکت ها ارسال می نمایید.
 • هزینه های مربوطه را می پردازید.
 • در چند سال گذشته، تمامی این امور را افراد به صورت شخصی انجام می دادند. با یک حساب سر انگشتی می توان گفت که هزینه و زمان زیادی را صرف این امور می کردند.
  اما امروزه ثبت شرکتها آسان شده است و افراد با وجود اینکه به شیوه گذشته می توانند برای ثبت شرکت شان اقدام کنند، انجام امور مربوطه را به دفاتر رسمی می سپارند.

از کجا مشاوره خوب برای ثبت شرکت بگیرم؟

اگر با سبک سنگین کردن هزینه ها و زمانی که در مراحل ثبت شرکت در تهران به صورت شخصی به هدر می رود به این نتیجه رسیدید که بهتر است از دفاتر رسمی ثبت شرکت اقدام نمایید، بایستی به دنبال یک دفتر خوب با خدمات عالی بروید.
شرکت ها و دفاتر رسمی بسیاری که این امور را بر عهده می گیرند در سراسر کشور به چشم خورده که برخی حضوری فعالیت کرده و برخی دیگر غیر حضوری به انجام امور ثبت شرکت ها می پردازند.
بایستی تحقیق کنید که در کدام دفاتر، خدمات بهتری ارائه شده و مشاورین خبره و تحصیل کرده ای در آن مشغول به فعالیت هستند.
زیرا ثبت شرکت ها بایستی قانون مند و مطابق با اصول انجام شود و اگر حرفه و تجربه ای پشت آن نباشد، ممکن است مدت ها به طول انجامیده و زمان بسیاری به هدر رود.

ثبت شرکت در ونک

هزینه ثبت شرکت در ونک تهران را می دانید؟

هزینه ثبت شرکت در ونک تهران یا هر کجای دیگر قوانین مشخصی دارد. اما باید گفت که این هزینه ها بسته به نوع شرکت متفاوت است. مثلاً یک شرکتی که کوچک باشد، هزینه ای که برای روزنامه رسمی آن اختصاص پیدا می کند، هزینه کمتری از شرکت بزرگ خواهد بود.
هزینه های کلی تاسیس شرکت، شامل هزینه های زیر هم خواهد شد:

 1. هزینه وکیل
 2. هزینه مربوط به آگهی های ثبتی
 3. هزینه های مرتبط با واریزی های قانونی

و هزینه های دیگری از این قبیل. اما در زیر، فاکتور هایی را نام می بریم که هزینه ثبت شرکت در هر کجا را تحت تاثیر خود قرار می دهند:

 • نوع شرکت
 • تعداد اعضای شرکت
 • موضوعات شرکت

برای به دست آوردن هزینه های نهایی ثبت یک شرکت، به دو شیوه می توان عمل کرد:

 1. خود با جستجو در سایت های مربوطه و تماس با مشاورین فعال در این زمینه، هزینه های مربوطه را با جزئیات در آورده و خودتان به جمع بندی کلی برسید.
 2. می توانید هم فرم مشخصات خود و شرکت تان را برای دفاتر مربوطه ارسال کنید تا طی نهایتاً ۲۴ ساعت هزینه های کلی را برایتان برآورد سازند.

ثبت شرکت در ونک

شرایط ویژه ثبت شرکت در تهران

انجام هر کاری شرایط خاص خود را دارد. اما در مناطق گوناگون تهران این شرایط بسته به دفاتر ثبتی ممکن است متفاوت و ویژه باشد.
اما در کل، شرایط اختصاصی ثبت شرکت را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • وجود شرکا که بایستی تعدادشان حداقل برابر با دو نفر باشد. جالب است بدانید که سقفی برای تعداد شرکا در شرکت مشخص نشده است.
 • همکاری شرکا با یکدیگر که لازمه هر شرکتی است باید با خرید سهام و حضور در مجالس به تحقق بپیوندد.
 • تودیع سرمایه که همان تامین سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی شرکت بوده که هم به صورت نقدی و هم غیر نقدی قابل تامین است.
 • تقسیم سود و زیان که قبل از هر چیزی باید تکلیف آن مشخص شود. معمولاً سود و زیان با توجه به نوع سهام میان شرکا تقسیم می گردد.

برای ثبت شرکت در تهران و دیگر مناطق گوناگون تهران، گاهی شرایط ویژه ای در نظر گرفته می شود. اگر بتوانید از این شرایط ویژه نهایت استفاده را بکنید، بی شک در پروسه فعالیت خود موفق خواهید بود.
حتی برخی از شرکت ها علاوه بر اینکه حضوری فعالیت می کنند، جهت افزایش گستره فعالیت خود، اینترنتی هم مشغول به کار شده و مشتریانی از شهر هایی به جز تهران را به سمت خود می کشند.
نظارت دولت این روز ها بر سایت هایی که پیشنهاد گوگل هستند بسیار زیاد شده و دیگر کم پیش می آید که سایت رسمی دفاتر ثبت شرکتی در بازار مجازی به دنبال سود جویی باشند.
مزیتی که اقدام به شکل اینترنتی و غیر حضوری دارد عبارت است از:

 1. صرفه جویی در هزینه های مصرفی
 2. به هدر ندادن زمان ارزشمند
 3. دریافت مشاوره های مربوطه به صورت ۲۴ ساعته
 4. کمک گرفتن از منابع اطلاعاتی غیر حضوری
 5. مطالعه جزء به جزء مراحل و شرایط ثبت شرکت