کد اقتصادی

دریافت سریع کد اقتصادی

اخذ کد اقتصادی و یا دریافت سریع کد اقتصادی با بهترین تعرفه توسط ثبت عصر جدید با کمک و مشاوره ی برترین متخصصین این حوزه انجام می گیرد و می توانید به راحتی آن را دریافت نمایید.

دریافت کد اقتصادی سریع و یا اخذ کد اقتصادی بر دو نوع شخصی و شرکتی میباشد که هر کدام شرایط و مدارک خواص خود را برای دریافت سریع دارد.

هر آنچه که باید در مورد کد اقتصادی بدانید:

کد اقتصادی در واقع یک عدد دوازده رقمی می باشد که از آن جهت شناسایی یک واحد اقتصادی استفاده می گردد.

در اصل می توان این کد را یک کد همانند کد ملی افراد و اشخاص بدانید که برای یک واحد اقتصادی و یا یک کسب و کار مشخص و معین می گردد.

کد اقتصادی را می توان یک عدد خاص و منحصر به فرد دانست که برای هر واحد اقتصادی چیزی متفاوت نسبت به واحد اقتصادی دیگر آن است.

سازمان امور مالیاتی این کد ۱۲ رقمی اقتصادی را تعیین می نماید و آن را به یک کسب و کار مشخص ارائه می دهد، این اداره خودش زیرمجموعه ی وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد.

شایان ذکر است که سازمانی مانند سازمان امور مالیاتی نیز در سر تا سر کشور، اشخاص حقیقی و حقوقی را با کد اقتصادی مشخص شناسایی می نماید.

به این نوع کد اقتصادی،شماره ی اقتصادی هم گفته می شود ،هر شرکتی که مشاهده می فرمایید به یک شماره ی اقتصادی نیاز دارد.

لازم به ذکر است که بدانید این شماره ی اقتصادی، در حالت کلی نحوه ی عملکرد یک واحد اقتصادی و فعالیت های آن را از جمله خدماتی که ارائه می دهد و یا خرید و فروش هایی که در قراردادها و فاکتورها ثبت شده است را نشان می دهد.

اگر اطلاعاتی در مورد نحوه ی کاربرد کدهای اقتصادی دارید شاید بدانید که برای مواردی همچون صدور فاکتورهای رسمی و یا تنظیم دفاتر قانونی به کد اقتصادی نیازی ندارید اما چیزی که باید به آن توجه کنید این است که کاربردهای کد اقتصادی فراتر از این مواردی است که نام برده شده است.
در رابطه با کاربرد کد اقتصادی می توان موارد زیر را خاطرنشان کرد:

 • دریافت کارت بازرگانی منوط به دارا بودن این کد اقتصادی است.
 • دریافت گواهی ارزش افزوده برای شرکت مورد نظر
 • جهت عقد انواع قراردادهای تجاری با اشخاص حقیقی و یا حقوقی
 • در مورد ارائه ی اظهارنامه ی مالیاتی
 • ارائه ی اظهارنامه ی ارزش افزوده نیازمند کد اقتصادی است.

مواردی که در بالا بیان کردیم همگی در ابتدا نیازمند این هستند که واحد تولیدی و یا اقتصادی، این شماره و یا کد اقتصادی را دارا باشد.

چرا اخذ کد اقتصادی تا این اندازه مهم و ضروری است؟

اخذ کد اقتصادی بسیار مهم و ضروری می باشد و آن به این دلیل است که تمامی فعالیت های افراد چه حقیقی و چه حقوقی با این کد اقتصادی صورت می گیرد.

لازم است تا بدانید که کد اقتصادی یک عدد است که می تواند به شرکت شما اعتبار ببخشد ،شرایطی را تصور کنید که شرکتتان می خواهد با یک شرکت بزرگ، قراردادی سودآور تنظیم کند، احتمالا شرکت طرف قرارداد از شما درخواست کد اقتصادی می دهد و اگر شما آن را نداشته باشید این امکان وجود دارد که به همین علت کاملا جزئی، قرارداد خوبی را از دست بدهید.

کدهای اقتصادی پیش نیازی می باشند تا بتوانید در مناقصه ها و مزایده ها شرکت کنید، برای این که بتوانید در این موارد که می توانند برای شرکت شما بسیار سودآور باشند، دارا بودن گرید و رتبه بندی بسیار مهم است و دارا بودن این موارد نیازمند داشتن کد اقتصادی است.

برای انجام واردات و صادرات هم نیاز به کد اقتصادی دارید ،کد اقتصادی برای جلوگیری از مشکلات مالیاتی بسیار مفید است و در صورتی که افراد برای پرداخت و ارائه ی اظهارنامه های مالیاتیشان به طور منظم و بر اساس قاعده و قانون مشخصی اقدام کنند، این امکان نیز وجود دارد که مشمول معافیت های مالیاتی بشوند.

ارائه ی اظهارنامه ی مالیاتی از جمله مواردی است که برای انجام آن نیاز دارید تا کد اقتصادی داشته باشید و در اصل دارا بودن کد اقتصادی به سریع تر انجام شدن فعالیت های مالیاتی کمک زیادی می کند.

تمامی مواردی که بیان نمودیم نشان دهنده ی آن است که اخذ کد اقتصادی بسیار مهم و ضروری می باشد و لازم است تا برای پیشرفت خودتان و کاری که انجام می دهید، این کد را داشته باشید که پرستیژ کاریتان را هم بالاتر می برد.

آیا می توانیم شرکت ثبت کنیم اما کد اقتصادی نگیریم؟

تمامی شرکت هایی که مورد ثبت قرار گرفته اند موظف می باشند تا این کد اقتصادی را دریافت کنند، بر اساس قانون اگر بخواهیم اعلام کنیم، تمامی مودیان مالیاتی باید کد اقتصادی را دریافت کنند و این مورد تفاوتی ندارد که شخص حقیقی است و یا حقوقی، در هر صورت باید نسبت به دریافت این کد اقدام نماید.

اگر بخواهیم بر طبق قانون این مورد را شرح بدهیم، تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی که به هر نحوی فعالیت اقتصادی و تجاری دارند و به آن مشغول می باشند، واجب است که این کد را دریافت کنند.

البته این موضوع را فراموش نکنید که ثبت شرکت و اخذ کارت بازرگانی نیز برای این افراد کاملا ضروری می باشد.

شرکت هایی که می بایست در جهت دریافت کد اقتصادی اقدام نمایند و موظف می باشند که این کد را دریافت کند عبارت هستند از شرکت هایی که در زمینه ی تولید، مونتاژ، توزیع و پخش کالا فعالیت دارند و همچنین شرکت هایی که در زمینه ی ارائه ی خدمات فعالیت می نمایند و همین طور تمامی اشخاص حقیقی که از یک صنف خاص جواز کسب و پروانه ی فعالیت دریافت نموده اند و البته برای انجام فعالیت هایشان، مکانی در اختیار دارند و در حال فعالیت در همان زمینه هستند.

بنابراین ثبت شرکت باید منجر به دریافت کد اقتصادی شود تا همه ی افرادی که قصد همکاری با مجموعه ی شما را دارند بدانند که به صورت کاملا قانونی در حال فعالیت می باشید و تمامی شرایط و قوانین را رعایت نموده اید.

آیا برای اخذ کارت بازرگانی کد اقتصادی لازم است؟

همان طور که بیان کردیم و متوجه شدید برای انجام واردات و صادرات در هر زمنیه ای نیاز به کد اقتصادی دارید.

اگر جزو افرادی هستید که به کالاهای کوچک و بزرگ و واردات و صادرات آن ها علاقمند هستید، نیاز دارید که برای انجام آن، کارت بازرگانی داشته باشید و دریافت این کارت هم مستلزم دارا بودن کد اقتصادی است.

در واقع در صورتی که کد اقتصادی نداشته باشید این را باید قبول نمایید که فرصت حضور در یک رقابت پر سود را از دست داده اید و دیگر نخواهید توانست وارد این حوزه ی کاری شوید تا زمانی که کد اقتصادی و پس از ان با استفاده از آن، کارت بازرگانی را دریافت نمایید.

چگونگی اخد کد اقتصادی برای شرکت

قانون نیز یک سری شرایط و مراحلی را برای دریافت کد اقتصادی تبیین نموده است که بر آن اساس می توانید کد اقتصادی دریافت کنید این کد اقتصادی توسط اداره ی دارایی در مرکز استان و یا شهرستانی که قرار دارید، برای تمامی اشخاص حقیقی و یا حقوقی صادر می گردد.

مراحل اخذ کد اقتصادی را می توانیم به این صورت بیان نماییم:

 1. در ابتدا و قبل از هر چیزی لازم است تا برای ثبت نام به سایت سازمان امور مالیاتی مراجعه نمایید و درخواست خود را از آن جا شروع کنید.
 2. پس از ورود به سایت، بر روی ثبت نام الکترونیکی کد اقتصادی که جایش را در قسمت راست صفحه قرار داده اند، کلیک نمایید تا وارد آن شوید.
 3. پس از این که کلیک می نمایید وارد صفحه ی پیش ثبت نام کد اقتصادی خواهید شد.
 4. در این قسمت از شما یک سری اطلاعات می خواهد که می بایست در این صفحه وارد نمایید و آن ها را مورد ثبت قرار بدهید.
 5. پس از این که این مراحل را طی کردید، کمی باید صبر کنید تا امور مالیاتی برای شما کد کاربری به همراه رمز ارسال کند و به این نکته بسیار توجه فرمایید که اگر اطلاعاتی را مانند آدرس و یا کدپستی یا اطلاعاتی دیگر را اشتباه وارد کرده باشید، این امکان نیز وجود دارد که آن اطلاعات برای شما ارسال نشود.
 6. پس از این که کد کاربری و رمز برای شما ارسال شد، مراحل ۱ و ۲ را مجددا تکرار کنید و مرحله ی بعد ثبت نام را مشاهده فرمایید.
 7. در این مرحله باید گزینه ی ثبت نام کد اقتصادی را مورد انتخاب قرار بدهید و اطلاعاتی که در این مرحله از شما می خواهد را بر اساس مدارک و اسنادی که در اختیار دارید تکمیل نمایید و در آخر ذخیره ی آن را بزنید تا اطلاعاتتان ثبت گردد.
 8. در صورتی که در انجام مراحل قبلی مشکلی وجود نداشته باشد، در این مرحله برای شما کد اقتصادی صادر می گردد.

جهت دریافت سریع کد اقتصادی می توانید با مجموعه ثبت عصر جدید تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی های لازم صورت بگیرد.

دریافت سریع کد اقتصادی چگونه ممکن است؟

هر شرکتی که مورد ثبت قرار می گیرد ظرف مدت شصت روز و یا دو ماه فرصت دارد تا نسبت به دریافت این کد اقتصادی اقدام نماید در صورتی که در این مدت هیچ گونه فعالیتی نداشته باشد لازم است تا اداره و سازمان مالیاتی را در جریان بگذارد.

در غیر این صورت واجب است که این کد را دریافت کند و از آن جهت انجام کارهایش استفاده نماید.

جهت دریافت سریع کد اقتصادی می توانید به راحتی با شرکت ثبت عصر جدید ارتباط برقرار نمایید و این ارتباط می تواند از طریق تماس با ما انجام گیرد و تمامی مدارک و شرایطی که لازم دارید تا جهت دریافت کد اقتصادی به کار ببندید، کارشناسان مجموعه ی ما به شما اعلام کنند.

اگر از طریق مجموعه ی ما یعنی ثبت عصر جدید جهت دریافت کد اقتصادی اقدام کنید، این مورد برای شما وجود دارد تا با خیالی راحت از نحوه ی انجام آن و این که می توانید کد اقتصادی را سریع تر از چیزی که تصور می کنید، دریافت کنید.

کارشناسان مجموعه ی ما این توانایی را دارند که در صورت بروز هرگونه مشکل در روند پرونده آن را با درایت خاصی رفع کرده و بهترین نتیجه را به مشتریان عزیز ارائه بدهند.

برای دریافت سریع کد اقتصادی فقط کافیست تا با تمامی مراحل آن آشنایی کافی داشته باشید و به انجام مراحل دریافت کد تسلط داشته باشید.
هزینه اخذ کد اقتصادی چگونه محاسبه می شود؟

همان طور که می دانید انجام تمامی امور اداری مستلزم یک سری هزینه ها می باشد که افراد می بایست آن ها را پرداخت نمایند تا بتوانند از مزایای آن اقدام بهره مند شوند.

اما در رابطه با کد اقتصادی چیزی که لازم است تا بدانید این است که تمامی پروسه ی دریافت کد اقتصادی و انجام امور مالیاتی به طور کلی به صورت کاملا رایگان می باشد.

این مورد نیز بنا بر تصمیم و اعلام از سمت سازمان امور مالیاتی می باشد و این مورد را فراموش نکنید که هیچ شخص چه حقیقی و یا حقوقی نباید جهت ثبت نام و دریافت کد اقتصادی از شما وجهی را دریافت کند.

بنابراین بر اساس این مواردی که اعلام نمودیم، اخذ کد اقتصادی کاملا رایگان است تا افراد به دریافت آن ترغیب شوند و این کد مهم را برای انجام فعالیت هایشان دریافت کنند.

ارائه سریعترین خدمات اخذ کد اقتصادی در شرکت ثبت عصر جدید

شرکت ثبت عصر جدید یکی از شرکت هایی می باشد که توانسته است با به کارگیری بهترین کارمندان در زمینه ی انجام تمامی موارد حقوقی و اداری همچون دریافت کد اقتصادی، کارت بازرگانی، ثبت شرکت ها به صورت کلی و یا مواردی از این قبیل، کمک شایانی را به افراد حقیقی و حقوقی نماید.

به دلیل وجود مسلط ترین کارمندان در این مجموعه، سریع ترین خدمات دریافت کد اقتصادی نیز توسط مجموعه ی ما یعنی شرکت ثبت عصر جدید انجام می شود و این اطمینان به مشتری داده می شود که می تواند در کوتاهترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه مشکلی، کد اقتصادی خود را دریافت نماید و به فعالیت های اقتصادی خود مشغول شود.

برای دریافت این خدمات فقط کافیست با ثبت عصر جدید تماس بگیرید و از مشاوره های کارشناسان ما بهره مند گردید که این مشاوره ها در تمامی زمینه های ثبتی صورت می گیرد و می توانند شما را از سردرگمی هایی که در این حیطه پیش می آید، نجات دهند.

تماس با مرکزی معتبر و دارای سابقه کار مفید این مورد را پیش می آورد که بتوانید بدون هیچ دردسر و دغدغه ای، ثبتی های مورد نیازتان را انجام دهید و از آن ها استفاده کنید.

نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا