رتبه بندی شرکت

مراحل و سامانه رتبه بندی شرکت ها چگونه است؟

سامانه رتبه بندی شرکت فوری و کم هزینه، در کمترین زمان ممکن و با شرایط باور نکردنی نیز امکان پذیر می باشد و شما هم اکنون می توانید به راحتی برگه ی صلاحیت شرکت خود را دریافت نموده و از آن استفاده کنید.

افرادی که دارای شرکت می باشند، مدام در حال یافتن راه هایی هستند که بتوانند شرکت خود را به دیگران معرفی نمایند ، این معرفی به این دلیل می باشد که که افراد با خدمات آن ها و کارهایی که انجام می دهند، آشنا شوند.

در واقع بر این باورند که بتوانند مشتریان بیشتری را از آن خود کنند و در نهایت درآمد بهتر و بالاتری را به دست آورند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را همراهی نمایید.

منظور از رتبه بندی شرکت ها چیست؟

رتبه بندی که در میان شرکت ها مشاهده می فرمایید، در اصل یک معیاری می باشد که بر اساس آن قدرت و کیفیت خدمات یک شرکت مورد سنجش قرار می گیرد.

در این مورد با استفاده از این معیارهای سنجش می توانیم، شرکت های با خدمات و توانایی های محدود را از شرکت های با توانایی بالا در انجام خدمات ویژه یا متنوع را در زمینه ی فعالیتی خاص، تمیز بدهیم و جدایشان کنیم.

یکی از دلایلی که شرکت ها در سامانه رتبه بندی شرکت وارد می شوند این است که حضور پیدا کردن در مناقصات و قراردادها با شرکت هایی که دولتی هستند، جدا از این که چه سطح رتبه ای دارند، بیشتر به دارا بودن خود رتبه منوط می شود.

برای شرکت در مناقصات و مزایدات بخش خصوصی اجباری بر این نمی باشد که حتما در رتبه بندی شرکت کرده باشند اما موضوعی که در این میان مطرح می شود این است که حتی آن ها هم گاهی حاضر نیستند با افرادی که خودشان را ثابت نکرده اند، فعالیتبرای  خاصی داشته باشند.

رتبه بندی یا گرید را می توانیم به این شکل نیز بیان کنیم که در واقع همان مقیاسی می باشد که صلاحیت شرکت ها را برای انجام پروژه ها و مناقصاتی که وجود دارد بر اساس سوابق کاری افراد آن شرکت و توان فنی آن تیم بررسی می نمایند.

این بررسی بر اساس آیین نامه های سامانه جامع هوشمند تشخیص صلاحیت عوامل نظام فنی و اجرایی یا همان ساجات که وظیفه ی بررسی صلاحیت های بیان شده در بالا را دارند، انجام می گیرد.

رتبه بندی شرکت فوری

شایان ذکر است که در صورتی که شرکت شرایطی مشخص و مذکور را دارا باشد، گواهی تشخیص صلاحیت برایش صادر می گردد ، دریافت آن گواهی تشخیص صلاحیت را به عبارتی همان اخذ گرید و یا رتبه می نامند.

گرید و رتبه بندی برای شرکت ها بسیار مهم و حیاتی می باشد و از بحث برانگیزترین موضوعات برای مدیران شرکت های مختلف می باشد که بعد از تاسیس شرکت به دنبال آن هستند تا شرکت خود را مورد رتبه بندی قرار دهند.

دریافت رتبه ی مناسب برای شرکت، فواید زیادی دارد که می توانیم به این صورت به آن ها اشاره کرده و نام ببریم:

 • شرکت پس از رتبه بندی شانس همکاری و عقد قرارداد با شرکت های دولتی را خواهد داشت.
 • امکان وجود همکاری با شرکت های خارجی به وجود خواهد آمد.
 • از این طریق می توانند نقاط قوت و ضعف شرکت خود را بشناسند.
 • بازار امروز به صورت رقابتی می باشد و می توانند نقاط تهدید و آن هایی که فرصت به حساب می آیند را بشناسند.
 • با این کار می توانند برنامه ریزی نمایند و اهداف خود و شرکتشان را در بلند مدت تعیین کنند و رسال شرکت را کاملا مشخص گردانند.

در واقع با استفاده از رتبه بندی شرکت خود می توانید بازخوردهایی که در جهت اصلاح شرکتتان دریافت می نمایید را بررسی نمایید و در جهت بهبود عملکرد شرکت راه هایی را در نظر بگیرید و در راه پیشرفت و ترقی آن به کار ببندید.

حال که کاملا متوجه شدید رتبه بندی چیست و چه اقداماتی می توان با استفاده از آن انجام داد، به نظرتان لازم است تا خودتان هم این عمل را انجام بدهید و جهت اخذ رتبه بندی برای شرکتتان اقدام نمایید؟

اگر پاسختان مثبت است پس به هیچ وجه زمان را از دست ندهید و هرچه سریع تر جهت کسب اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرید تا راحت تر بتوانیم شما را راهنمایی کنیم و برگه ی صلاحیت شرکتتان را به شما تحویل بدهیم.

هزینه در سامانه رتبه بندی شرکت چقدر است؟

همان ظور که مستحضر هستید هر اقدامی نیازمند هزینه هایی می باشد و این عملیات رتبه بندی هم دارای یک سری هزینه ها می باشد ، هزینه هایی که به رتبه بندی مربوط می شوند را می توان به دو دسته تقسیم نمود.

یک دسته ی آن مربوط به هزینه های عملیاتی می شود که عبارت هستند از اجرای قوانین و استانداردهای مطابق با ایین نامه ی اخذ گرید شرکت ها که معمولا مقدار این هزینه ها بالا می باشد.
هزینه ی دیگر هم به فیش های واریزی سامانه ساجات مربوط می شود که این هزینه ها به طور معمول کم هستند.

در کنار این موارد می توان به کپی برابر اصل کردن مدارک شناسایی و ثبت آگهی در روزنامه ی رسمی کشور نیز اشاره کرد که این ها هم یک مقدار هزینه در پی دارند ، در حالت کلی شما می توانید جهت اطلاع دقیق از هزینه هایی که باید در این راستا متحمل شوید با مراکز و شرکت هایی که در این زمینه می توانند شما را راهنمایی نمایند، مشاوره بگیرید.

شرکت های مربوط به ثبتی های مختلف در این زمینه می توانند شما را به طور کامل راهنمایی نموده و حتی این امکان را دارند که شما اگر خودتان شرایط پیگیری امور را ندارید، به جای شما این کار را انجام بدهند.

انجام این امور توسط شرکت های ثبتی بسیار آسان تر می باشد و دغدغه ی کمتری هم به همراه دارد زیرا آن ها تسلط کامل به امور دارند و می دانند در هر قسمتی که به مشکل بخورند چه اقدامی مناسب تر می باشد تا آن را انجام بدهند.

در صورت سپردن کار به این شرکت ها، یک مقدار هم هزینه ی پیگیری امور به آن ها تعلق می گیرد که از قبل با شما جهت میزان و مقدار آن و زمان دریافتش هماهنگ می شود ، برای اخذ رتبه بندی شرکت فوری می توانید با مجموعه ی ما نیز تماس گرفته و درخواست خود را مبنی بر آن مطرح نمایید تا کارشناسان ما مشاوره های لازم را به شما ارائه بدهند و اعلام کنند که چه مقدار هزینه برای شما وجود دارد.

رتبه بندی شرکت فوری

شرایط مهم اخذ رتبه شرکت ها چیست؟

شرکت ها برای کسب رتبه نیازمند یک سری شرایط می باشند که عبارتند از:

 • شرکت در حالت کلی باید ثبت شده باشد و شرکت هایی که مورد ثبت قرار نگرفته اند، پذیرش نمی شوند.
 • تمامی شرایط و امتیازات و صلاحیت هایی که شرکت دارد باید حتما محرز شده باشند.
 • به هیچ وجه نباید در کارنامه ی کاری که دارند، سو پیشینه و یا ممنوعیت کاری خاصی مشاهده نشود.
 • مدیران شرکت نباید به کارهای دولتی اشتغال داشته باشند.
 • شرکت باید دارای سوابق کاری مفید و مستند و همچنین کاملا مرتبط با زمینه ی کاری آن ها باشد.
 • مدارک های تحصیلی مدیران و هیات مدیره و همچنین اعضای شرکت و میزان و سطح مهارت های فنی و حرفه ای که پرسنل دارا می باشند مهم است و امتیاز محسوب می شود.

تمامی شرایط فوق مهم هستند و حتی عدم وجود یک شرط می تواند سبب شود تا کلا آن شرکت جهت اخد رتبه بندی حذف گردد.

مدارک لازم برای رتبه بندی شرکت ها

مدارکی که جهت رتبه بندی شرکت ها لازم می باشد عبارت هستند از:

 1. در ابتدا باید یک شرکت ثبت شده و مورد تایید قرار گرفته داشته باشید و پس از آن وجود مدارک ذیل الزامی است.
 2. چیزی در حدود دو سوم از اعضای افرادی که در هیات مدیره فعالیت دارند باید دارای مدرک تحصیلی لیسانس باشند و این مدرک باید مورد تایید سازمان قرار بگیرد.
 3. در هیات مدیره ی شرکت لازم است تا یک مهندس مورد استخدام قرار بگیرد که حداقل حدود هفت سال سابقه ی بیمه ی مفید رد شده از یک شرکت را داشته باشد.
 4. دو نفر که دارای مدرک مهندسی باشند و سابقه ی بیمه و کار مرتبط به میزان سه سال دارا باشند و اگر عضو هیات مدیره شده باشند، شرکت مذکور می تواند از دو جهت تقاضای گرید و رتبه بندی نماید.

همان طور که متوجه شدید شرایطی که بیان کردیم برای شرکت های پیمانکاری می باشد که در کنارش باید مدارک دیگری نیز ارائه شود ، مدارکی که در ذیل به آن ها اشاره می کنیم جنبه ی کلی دارد و تمامی شرکت ها باید آن ها را آماده نمایند.
دارا بودن مدارک آن هم به صورت کامل از جمله کارهایی است که باید قبل از رتبه بندی انجام شود زیرا کسری آن ها سبب می شود که صلاحیت شرکت از سامانه ی ساجات رد گردد:

 • داشتن کپی برابر اصل شناسنامه ی تمام اعضای شرکت و هیات مدیره و سهام دارانی که در آن شرکت به عنوان عضو فعال هستند.
 • آخرین تغییراتی که در شرکت به وجود آمده و ثبت آن ها در روزنامه
 • ارائه ی اساسنامه ی شرکت
 • مدارک تحصیلی اعضا و هیات مدیره جهت بررسی و تایید
 • سوابق بیمه ای اعضای هیات مدیره جهت اطمینان از سابقه کاری مفید و مرتبط آن ها
 • ارائه و تحویل اسنادی مبنی بر نداشتن سو سابقه ی هریک از مدیران شرکت
 • ثبت نام در سامانه ی ساجات و ارسال درخواست به صورت آنلاین و اینترنتی

برای اطلاع دقیق تر از مدارک مورد نیاز و همچنین اطمینان از نبود هیچ گونه کسری مدرک، می توانید به صورت مستقیم به سامانه ی ساجات مراجعه نموده ولیست مدارک مورد نیاز را مطالعه کرده و آن ها بر اساس نوع شرکتتان تعیین نمایید.

لازم به ذکر است که شرکت های متفاوت مانند پیمانکاری که در بالا به آن اشاره کردیم یک سری مدارک خاص هم نیاز دارند که آن ها را هم باید تهیه کرد و به سامانه ارسال نمود.

رتبه بندی شرکت فوری

خدمات سامانه رتبه بندی شرکت

همان طور که متوجه شدید رتبه بندی برای شرکت ها امر مهمی می باشد و با آن می توانند به مزایای مهمی دست پیدا کنند ، در کنار این مزایا، شرایطی نیز برای آنها فراهم می شود که می توانند نوع خدمات خود را بهتر و بیشتر ارائه بدهند و مورد معرفی بیشتری در جامعه قرار می گیرند.

بنابراین تقریبا تمامی افرادی که شرکتی را مدیریت می نمایند به دنبال پیشرفت و ارتقا موقعیت خود نیز هستند و به انجام رتبه بندی روی می آورند تا بیشتر دیده شوند ،این بیشتر دیده شدن سبب می شود علاوه بر افزایش سفارشات به آن ها، به نسبت درآمد بالاتر و بهتری نیز داشته باشند.

گاهی پیش می آید که مدیران و افراد شاغل در آن شرکت ها انقدر درگیر کار و فعالیت هستند که شرایط پیگیری و انجام اموری مانند رتبه بندی و دیگر کارها را ندارند، به نظر شما باید چه کاری انجام بدهند؟

کاملا واضح و روشن است که می توانند از کمک شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند استفاده کنند و به آن ها درخواست بدهند که این کار را برایشان انجام دهند ، رتبه بندی شرکت ها اصول و قوانینی دارد که این مجموعه ها با آن آشنایی کامل دارند و بسیار بهتر و راحت تر می توانند آن را انجام بدهند.

این شرکت ها می توانند رتبه بندی شرکت فوری را انجام دهند و بسیار سریع تر از چیزی که فکر می کنید برگه ی صلاحیت شما را در دستانتان قرار بدهند.
این روش رتبه بندی که به صورت فوری انجام می شود می تواند با هزینه ای بسیار کم صورت بگیرد ،در واقع هم می توانید رتبه بندی خود را به دست آورید هم هزینه ی کمتری کرده باشید که تمام این موارد برای شما سود می باشد.

با توجه به شرایط فوق شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از سامانه رتبه بندی شرکت ها همین حالا با دفتر عصر جدید تماس گرفته و درخواست خود را اعلام نمایید تا هم از مشاوره های ما استفاده کنید و هم در صورتی که تمایل داشتید، کار و فعالیت خود را به ما بسپارید و در کمترین زمان ممکن، نتیجه ی آن را تحویل بگیرید.

نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا