کد اقتصادی

کد اقتصادی و نحوه دریافت آن

کد اقتصادی و نحوه دریافت آن را می توانید از مجموعه های ثبتی معتبر سوال کرده و به صورت آنلاین و راحت و فوری پاسخ سوالات خود را از کارشناسان مجرب دریافت نمایید.

آیا تا کنون در رابطه با کد اقتصادی چیزی شنیده اید و یا شرایطی پیش آمده است که نیاز به دریافت این کد داشته باشید؟

آیا می دانید که چه افرادی لازم است کد اقتصادی دریافت نمایند و یا در حالت کلی چه مراحلی باید طی شود تا این کد اقتصادی به متقاضی آن تعلق بگیرد؟

ما در این مطلب تمام سعی خود را می کنیم تا اطلاعاتی مفید در مورد این کد و همچنین نحوه ی دریافت آن به شما ارائه بدهیم.

همان طور که متوجه شدید دارا بودن کد اقتصادی می تواند مزایای بسیاری هم برای متقاضی آن داشته باشد و به سبب آن رشد کار و فعالیت خودش را مشاهده نماید.

اشخاصی نیز که به طور رسمی مکلف هستند تا کد اقتصادی دریافت نمایند عبارت هستند از:

تمامی اشخاص حقوقی که به کار و فعالیت در زمینه ی مونتاژ، تولید، صادرات و واردات، توزیع هر نوعی از کالا و همچنین کارهای خدماتی اشتغال دارند.

در میان تمامی این موارد، افراد و یا گروه ها و مجموعه هایی هم هستند که نیازی به دریافت این کد اقتصادی ندارند و قانون آن ها را مستثنی کرده است.

مستثنیات شامل موارد زیر می شود:

 1. تمامی مساجد و تکیه هایی که جهت مراسمات مذهبی برقرار شده اند.
 2. تمامی اشخاص حقیقی که به انجام فعالیت های هنری مانند فیلمسازی، طراحی، خطاطی، نویسندگی و موارد این چنینی اشتغال دارند.
 3. اشخاص حقیقی که به فعالیت های تحقیقاتی و یا مشاوره های فنی مشغول هستند.
 4. تمامی اتحادیه های امور صنفی
 5. افرادی که به فعالیت های پیمانکاری مشغول هستند که البته این مورد وابسته به شرطی خاص می باشد که ارزش تمامی قراردادهای پیمانکاری آن ها در طول یک سال تمام شمسی بیشتر از پنج میلیون تومان نباشد.

کد اقتصادی و نحوه دریافت آن چگونه است؟

اخد کد اقتصادی بعد از ثبت شرکت و همچنین برای دریافت کارت بازرگانی لازم می باشد ، شرکت ها از زمان ثبتشان مدت دو ماه فرصت دارند که اقدامات لازم را انجام بدهند.

برای اخذ کد اقتصادی لازم است که بدانید باید مانند هر کار اداری دیگری، یک سری مدارک را تهیه کرد و به اداره ی مربوطه تحویل داد.

این آماده سازی مدارک و اقدام برای دریافت کد اقتصادی نیز استارت این است که فرد می خواهد پرونده ی مالیاتی خود را باز کند و تمامی قوانین را نیز پذیرفته است.

مدارکی که برای اشخاص حقوقی لازم است آماده شود با مدارک اشخاص حقیقی متفاوت است ، زمانی که مدارک مورد نیاز آماده شد، فرد باید مراحل دریافت کد را یک به یک طی نماید تا بتواند آن را دریافت نماید.

مراحل تقاضا و صدور کد اقتصادی

همان طور که متوجه شدید صدور کد اقتصادی نیز مراحل مختلفی دارد که باید بسیار با دقت طی شوند تا کد اقتصادی به فرد و یا مجموعه تعلق بگیرد.

مراحل اخذ کد اقتصادی عبارت است از:

 1. در گام اول لازم است تا تمامی مدارک اعلام شده زا سوی سازمان را آماده کرده و بدون هیچ گونه نقص در مدارک، آن ها را به سازمان امور مالیاتی و یا واحد مالیاتی تحویل بدهید.
 2. در این مرحله کارشناسان واحد مالیاتی نیز به ارزیابی مدارک می پردازند و اگر آن ها این مدارک را نیز تایید نمایند، تمامی مدارک تحویل داده شده در آن مرکز مورد ثبت قرار می گیرند.
 3. در مرحله ی سوم نیز مدارکی که مورد تایید کارشناسان قرار گرفته اند به اداره ی نظارت و پیگیری تحویل داده می شوند. این اداره یک سری اقدامات لازم را انجام می دهد و سپس مدارک را به اداره ی کل اطلاعات و خدمات مالیاتی ارسال می نماید.
 4. سپس بعد از اداره ی کل اطلاعات و خدمات مالیاتی، آن را به اداره ی شماره اقتصادی ارسال می کند.
 5. در نهایت و در واقع آخرین گام این است که اداره ی شماره اقتصادی نیز بعد از ارزیابی هایی که مورد نیازش است به صدور کد اقتصادی مبادرت می ورزد.

کد اقتصادی و نحوه دریافت آن

نکته ی مهم این است که هرگونه تغییری اگر در اطلاعات شخصی دارنده ی این کد به وقوع بپیوندد لازم است تا آن اطلاعات را به مراجع ذیربط اعلام نماید تا تغییراتی که ایجاد شده است را در کارت اقتصادی وی اعلام کنند.

صدور این کارت نیز برای متقاضی آن هزینه هایی در بر دارد که برای برآورد دقیق آن با توجه به مدارک آن ها، می توانید از طریق تماس با ثبت عصر جدید و ارائه ی اطلاعات لازم، از کارشناسان این مجموعه سوالات خود را بپرسید.

قبل از تمامی مراحل فوق همان طور که بیان کردیم لازم است مدارکی مهیا شوند تا آن ها را به اداره تحویل بدهند و این مدارک شامل موارد زیر می شوند:

 • حضور در واحد اطلاعات و خدمات اداره ی دارایی و تکمیل دفترچه ای که آن ها جهت دریافت اطلاعات نیاز دارند.
 • دریافت و تکمیل فرم ب که از واحد ثبت و شناسایی اداره ی دارایی انجام می گیرد.
 • آماده سازی اساسنامه و آگهی تاسیس شرکت و ارائه ی کپی از آن ها
 • تحویل دادن کپی تمامی مدارک شناسایی معتبر اعضای هیئت مدیره
 • ارائه ی کپی از اظهارات شرکت و پروانه ی بهره برداری و یا ارائه ی مجوز تاسیس
 • شرکت باید دارای اقامتگاه قانونی باشد و از سند مالکیت آن، فرد یک کپی نیز ارائه بدهد.
 • رجوع به اداره ی دارایی و پرداخت مالیات حق تمبر به آن

مدارکی که به آن ها اشاره کردیم را می بایست آماده کرده و سپس مراحل فوق را طی نمود تا کد اقتصادی را دریافت نمایید ، کد اقتصادی را می توان به صورت آنلاین ثبت نام نمود که جدیدا با استفاده از این روش تمامی ثبت نام ها انجام می شود.

شما نیز برای دریافت مشاوره که بدانید و آگاهی کسب نمایید که از چه طریقی باید کارتان را انجام بدهید، یم توانید با مجموعه های ثبتی معتبر تماس گرفته و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب نمایید.

در این میان حتی می توانید کار خود را به آن ها سپرده و در واقع آن ها را به نوعی وکیل قانونی خودتان نمایید.

در این مورد شما باید اطلاعات کافی بابت دریافت کد اقتصادی و نحوه دریافت آن داشته باشید.

بهترین خدمات کد اقتصادی را از کجا بگیرم؟

کد اقتصادی و نحوه دریافت آن می توانید از موسسه های ثبتی معتبر در این زمینه کمک بگیرید ، این موضوع که شما می توانید بدون داشتن هیچ گونه دغدغه ای در زمینه ی دریافت کد اقتصادی و مسائل ثبتی آن، آن را دریافت نمایید اصلا چیز پیچیده ای نمی باشد.

این امر به راحتی امکان پذیر است و تنها می بایست شما نوع درخواست خودتان را به موسسه ثبتی مربوطه ارائه دهید و بخواهید که کارهای لازم را انجام دهند.

برای دریافت خدمات از این موسسات ثبتی فقط کافیست کمی در اینترنت جست و جو نمایید تا بتوانید موسساتی که در این زمینه فعالیت دارند را پیدا نمایید و در مورد آن ها تحقیقات لازم را انجام بدهید.

همان طور که می دانید در حال حاضر علم و تکنولوژی پیشرفت زیادی کرده است و بر اساس آن تقریبا تمامی موسسات که هر نوع خدماتی را ارائه می دهند به این سیستم روی آورده اند.

بنابراین موسسات ثبتی را می توانید پیدا کنید که برای خودشان وبسایتی را طراحی نموده اند و آن را راه اندازی کرده اند و در آن از خدماتی که ارائه می دهند و ویژگی ها و مشخصات خودشان، اطلاعاتی را درج می نمایند.

شما همچنین می توانید در این وبسایت ها، اطلاعات زمینه ای در مورد انواع ثبتی ها و همچنین پاسخ سوالاتی که ذهن شما را به خودش درگیر کرده است مانند کد اقتصادی و نحوه دریافت آن را بیابید.

بنابراین برای دریافت بهترین خدمات کد اقتصادی لازم می باشد که تحقیقات فراوانی نمایید و مجموعه ای را جهت این کار انتخاب کنید که مورد تایید افراد زیادی می باشد و همچنین آن را به دیگران نیز پیشنهاد می دهند.

این مجموعه ها باید دارای رزومه های قوی و پرسنلی مجرب و دانا در تمامی موارد ثبتی باشند و پرونده های به سرانجام رسیده ی آن ها نیز موفقیت بیشتری را به خودشان دیده باشند.

در این صورت که می توان از آن ها بهترین خدمات را دریافت نمود و با خیالی راحت این تفکر را داشت که همه چیز به بهترین شکل ممکن انجام می شود و دغدغه ای برای فرد وجود ندارد.

کد اقتصادی و نحوه دریافت آن

اخذ کد اقتصادی و نحوه دریافت آن در عصر جدید

هر شرکت ثبتی یک سری قوانین و شرایط برای خودش دارد که با استفاده از آن ها، شما را در دریافت نتیجه ی دلخواهتان یاری می کند.

شرکت عصر جدید یکی از انواع شرکت های ثبتی می باشد که با دارا بودن رزومه ی قوی در تمامی زمینه های ثبتی توانسته است بازار کار خوبی داشته باشد و توجه افراد زیادی را به خودش جلب نماید.

شرکت  عصر جدید، تمامی مدارک مورد نیاز که از طرف مرجع مذکور اعلام شده است را از متقاضیان دریافت می نماید و تمامی مراحل قانونی را پشت سر می گذارد تا بتواند کد اقتصادی را برای افراد و مجموعه ها در سریع ترین زمان ممکن دریافت نماید.

شما با عقد قرارداد با این شرکت مزبور خواهید توانست بدون هیچ گونه استرسی از بابت طی شدن مراحل به درستی به فعالیت خود ادامه دهید.

زیرا در این مجموعه ی وزین از کارشناسانی بسیار مجرب در زمینه ی امورات ثبتی استفاده می شود و کاملا آگاهی لازم را دارا هستند و می دانند که اگر در یک مرحله به مشکلی بر بخورند چه راه حلی برای آن انتخاب کنند تا دیگر موردی پیش نیاید و بهترین نتیجه ی ممکن حاصل شود.

تعهد کاری افراد شاغل در این مجموعه بسیار بالا است و در ازای دریافت مبلغی، بالاترین سطح کیفیت خدمات را ارائه می دهند.

برای دریافت خدمات از این مجموعه می توانید به راحتی با کارشناسان مربوطه تماس گرفته و خدمات مورد نظرتان را درخواست بدهید تا شما را در تمامی زمینه های آن راهنمایی کنند.

شما همچنین می توانید در مورد کد اقتصادی و نحوه دریافت آن نیز از متخصصین این موسسه اطلاعات لازم را کسب نمایید و به راحتی جهت دریافت آن اقدام نمایید.

نمایش بیشتر

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا